Koronavirusi në futboll/ Ja sa lojtarë janë prekur. Lista me emrat

Hënë, 16 Mars 2020 12:18
Pandemia e Koronavirusit ka goditur botën e sportit, jo vetëm duke pezulluar kampionate të shumta, por edhe duke prekur futbollistë të shumtë.

Rasti i parë u regjistrua në Serinë A, ku futbollisti i Juventusit, Daniele Rugani, u konfirmua me Koronavirus, ndërkohë që ditën e djeshme u regjistruan rastet e para dhe në La Liga, duke zgjeruar hartën e të prekurve.

Deri tani janë të konfirmuar se janë të prekur nga Koronavirusi 17 futbollistë dhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ndërsa u shërua mbrojtësi i Sampdorias, Omar Colley.

Lista e futbollistëve të prekur nga Koronavirusi
Timo Hübers (Hannover)
James Horn (Hannover)
Daniele Rugani (Juventus)
Manolo Gabbiadini (Sampdoria)
Mikel Arteta (Trajner i Arsenalit)
Callum Hudson Odoi (Chelsea)
Albin Ekdal (Sampdoria)
Antonino La Gumina (Sampdoria)
Morten Thorsby (Sampdoria)
Fabio DePaoli (Sampdoria)
Bartosz Bereszynski (Sampdoria)
Germán Pezzella (Fiorentina)
Patrick Cutrone (Fiorentina)
Dusan Vlahovic (Fiorentina)
Ezequiel Garay (Valencia)
Eliaquim Mangala (Valencia)
José Luis Gayà (Valencia)
Jonathas de Jesus (Elche)

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...