I prekur nga Covid-19, sulmuesi anglez rrëfen simptomat e para: Ndjeja sikur dikush...

Saturday, 21 Mars 2020 11:30

Sulmuesi i West Bromwich, Charlie Austin është futbollisti i radhës i infektuar me Covid-19 në Angli.

30 vjeçari në një intervistë për “The Telegraph” është shprehur se virusin e ka marrë gjatë një gare të kalërimit të mbajtur javën e kaluar.

Austin është i izoluar prej një jave në shtëpi dhe nuk ka pasur asnjë kontakt me familjen e tij që të shtunën e kaluar, kur iu shfaqën simptomat e para.

'Ndjeja sikur dikush po hidhte një kovë ujë mbi mua, pasi isha qull”, pranoi ai duke treguar simptomat e para. Ai zbuloi gjithashtu se i kishte thënë familjes së tij se nëse do të merrte ndokush virusin, shpresonte të ishte ai.

“Ndjeja se isha më në formë se të gjithë dhe i shëndetshëm, ndaj mund ta përballoja. Pasi kam kaluar një javë me të, unë do t’u thosha të gjithëve, edhe atyre që janë 20 dhe 30-vjeçarë “mos e merrni lehtë, është shumë serioze”. Kam mësuar se njerëzit që nuk e kanë marrë këtë virus, vazhdojnë jetën e tyre normalisht, edhe unë këtë po bëja javën e kaluar. Jo se nuk e kisha parë me seriozitet koronavirusin. Por kjo është jashtëzakonisht serioze dhe duhet ta shohim si të tillë”, tha Austin

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!