Ronaldinho feston ditëlindjen, Milan bën urimin e veçantë: Kur ai luante, ju buzëqeshnit!

Saturday, 21 Mars 2020 14:39

Ditën e sotme, legjenda e futbollit brazilian, Ronaldinho festoon ditëlindjen e tij të 40.

Mirëpo, kjo nuk është një ditëlindje si të tjerat, pasi ai ndodhet prapa hekurave prej 6 marsit, për shkak se kishte hyrë së bashku me vëllain e tij në Paraguai me pasaporta false.

Megjithatë urimet për Dinhon në këtë 40 vjetor të tij nuk kanë munguar, teksa tërheq vëmendjen edhe urimi i klubit të Milanit. Kuqezinjtë në faqen zyrtare shkruajnë: “Kur ai luante, ju buzëqeshnit. Gëzuar ditëlindjen Ronaldinjo”.

Kujtojmë se braziliani luajti për 3 sezone me Milanin, ku u transferua në 2008-ën nga Barcelona dhe qëndroi deri në vitin 2011, për të kaluar më pas te Flamengo në Brazil.

Megjithatë 3 vite mjaftuan që  Ronaldinho fitojë zemrat e tifozëve të Milanit dhe të kthehet në një idhull për ta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Aktualitet

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, që u infektua nga Covid 19, njofton se është në gjendje të mirë shëndetësore. Me një shënim në facebook, Brataj shprehet se është gati për...

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Aktualitet

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Ka shkuar në 15 numri i personelit mjekësor të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë. Ministrja Ogerta Manastirliu përmes një postim në Facebook, shkruan se dy infermierë ja kanë dalë me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!