Kriza nga koronavirusi/ Barcelona merr vendim për pagat e futbollistëve

Premte, 27 Mars 2020 09:31

Barcelona zyrtarisht ka marrë vendim që të ulë pagat e anëtarëve të klubit.

Bordi drejtues i Barcelonës ka diskutuar masat që duhet marrë për të minimizuar dëmet ekonomike, në kohën kur të gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit.

Me anë të një reagimin zyrtar, Barcelona njofton se pagat e futbollistëve dhe të gjithë punëtorëve do të zbriten.

Të gjitha këto masa janë marrë me synimin që skuadra t’i shpëtojë dëmeve ekonomike, në kohën kur gjithçka rreth sportit po pezullohet.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë reagimet e lojtarëve, kur dihet se disa zëra kanë qenë kundër.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...