Covid-19 nuk ndal merkaton, Martinez i thotë “Po” Barcelonës

Hënë, 30 Mars 2020 10:50

Në një kohë kur futbolli është ndalur thuajse në të gjithë botën, shumë klube kanë filluar të bëjnë llogaritë për të ardhmen pasi sezoni aktual po shkon drejt ndërprerjes përfundimtare. Afati i fundit i vendosur nga UEFA është muaji qershor, në të kundërt, ky sezon do të bëhet nul. Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, Barcelona po mendon që tani për sezonin pasues duke përforcuar edhe më shumë idenë e tyre për të transferuar në “Camp Nou” sulmuesin e Inter, Lautaro Martinez.

Gjithnjë sipas Sport, Martinez i ka thënë “Po” Barcelonës ndërsa mbetet vetëm që palët, Inter dhe Barcelona, të gjejnë akordin ndërmjet tyre. Drejtues të klubit blaugrana prej më shumë se një viti kanë vendosur kontakte me përfaqësues të argjentinasit duke marrë aprovimin e tij. Përcaktues në këtë tratativ pritet të jetë presidenti Zhang i cili ka theksuar se asnjë nga yjet e Interit nuk do të largohet, gjithnjë nëse nuk e kërkojnë vetë diçka të tillë. Martinez ka një klauzolë largimi prej 111 milion euro, e vetmja mënyrë për tu larguar është nëse Barcelona paguan kesh një shumë të tillë, pa përfshirë në negociata lojtarë të tjerë si Vidal.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...