Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Tuesday, 07 Prill 2020 12:09

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të parë dritë në fund të tunelit, pas alarmit të Coronavirus, Ligat e vendeve të ndryshme të Europës po bëjnë plane për rikthimin në fushë. Mes kampionateve më të rëndësishëm, Bundesliga pritet të “thyejë akullin”, duke rinisur kampionatin që në muajin maj.
Ky është objektivi, por gjithçka do të vendoset javët e ardhshme, duke parë edhe situatën me Covid-19 në Gjermani. Ndërkohë, skuadrat janë kthyer në stërvitje, megjithëse duke respektuar protokollet e sigurisë. Me kalendarin dhe ecurinë e shifrave mbi përhapjen e Coronavirus në dorë qëndrojnë edhe në Premier League. Edhe futbolli anglez përgatitet për kthimin në fushë në mënyrë që të mbyllë kampionatin për të pasur kohë më pas për merkaton dhe sezonin e ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!