Tifozët vajtojnë futbollistin e madh Diego Maradona

E Enjte, 26 November 2020 08:08

 

Tifozët në të gjithë botën kanë përjetuar dhimbjen e thellë me vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona ditën e mërkurë.

Në këto fotografi të Reuters, përmblidhet lotët që po derdhen pa pushim për këtë idhull të miliona njerëzve, që nga fëmijët.
Njerëzit tek mblidhen për të mbajtur zi për vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona, jashtë stadiumit Diego Armando Maradona, në Buenos Aires, Argjentinë më 25 nëntor 2020, jashtë stadiumit San Paolo në Napoli.

Shihen mbledhësit e mbeturinave që qajnë për vdekjen e futbollistit të madh Argjentinas Diego Maradona, në Obeliskun e Buenos Aires, Argjentinë; të tjerë në stadiumin Marcelo Bielsa, në Rosario, Argjentinë.

Dhjetëra fqinjët dhe tifozë pozojnë për fotografi përpara një banderolë ku shkruhej "Lagja ime", në lagjen me të varfra Villa Fiorito ku Maradona kaloi fëmijërinë e tij, në periferi të Buenos Aires, jashtë morgut ku po mbahet trupi i tij.

Fotografitë e legjendës së vonë të futbollit Diego Maradona shfaqen në Qendrën Kulturore Kirchner, në Buenos Aires, në Obeliskun e Buenos Aires, jashtë stadiumit Alberto J. Armando "La Bombonera".

Një fanellë e Maradona-s shihet në tribuna gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve midis Atletico Madrid dhe Lokomotiv Moscoë në Madrid, Spanjë.

Më larg akoma, njerëzit mblidhen për të mbajtur zi për vdekjen e legjendës së futbollit argjentinas Diego Maradona jashtë stadiumit San Paolo në Napoli, Itali .

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...