Ambasada holandeze njofton gjendjen e tifozëve të Fejnordit

E mërkurë, 25 May 2022 15:59

 

Nëntëmbëdhjetë qytetarë holandezë janë ndaluar nga policia e shtetit të martën, pasi kanë krijuar trazira nëpër kryeqytet.

Shtatë prej tyre janë liruar, ndërsa 12 të tjerë ndodhen në komisariat.

Pesë qytetarë holandezë të lënduar lehtë kanë marrë trajtim mjekësor në spitalin e Traumës dhe Shefqet Ndroqin.

 

Të mërkurën do të zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Konferencës në stadiumin Air Albania, ku të shumtë janë tifozët nga skuadra holandeze Fejnord dhe ajo italiane e Romës që kanë mbërritur në Tiranë.

Mbrëmjen e të martës tifozët kanë krijuar incidente, duke lënë disa të lënduar, mes tyre policë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...