Nisin ethet e finales, Roma dhe Feyenoord zbresin në fushë për nxehjen e zakonshme

E mërkurë, 25 May 2022 20:48

 

Roma është ekipi i parë që ka zbritur në fushë për të kryer nxehjen e zakonshme para se të startojë finalja e Conference League ndaj Feyenoord. Verdhekuqtë e Jose Mourinhos rikthehen të luajnë një finale europiane pas plot 31-vitesh, teksa të fundit herë që diskutonin një të tillë dilnin të mposhtur nga ndeshja me Interin në UEFA Cup.

Mirëpo, në kryeqytetin shqiptar do të kërkojnë të shkruajnë një histori me fund të lumtur, ndërsa tekniku Jose Mourinho ka ulur në stol Marash Kumbullën. Nga ana tjetër, tekniku luzitan i ka besuar sulmin Tammy Abraham i cili në këtë kompeticion të parë të Conference League ka shënuar nëntë gola.

Sakaq, pak minuta më pas edhe lojtarët e Feyenoord shkelën tapetin e Air Albania për të kryer gjithashtu nxehmjen

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...