Si nisi konflikti/ Tifozët anglezë provokojnë me flamurin kuqezi, serbët i vënë flakën, ndërhyjnë shqiptarët

Diel, 16 June 2024 20:40
 
 

Vetëm pak orë përpara ndeshjes hapëse të Anglisë kundër Serbisë, një sherr i dhunshëm ka ndodhur mes tifozëve të cilët do të ndjekin ndeshjet e Euro 2024.

Në sherr janë përfshirë tifozë britanik, serbë dhe shqiptarë. Nga sa raportohet nga mediat e huaja, tifozët anglezë kanë provokuar tifozët serbë me flamurin e Shqipërisë. 

 

Në ato momente tifozët serbë i kanë vënë zjarrin flamurit kuqezi. Në ato momente kanë ndërhyrë edhe shqiptarë.

 

Për fat të mirë, policia ka ndërhyrë në kohë, duke mos lejuar përshkallëzimin e këtij konflikti.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...