×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Edhe një herë jashtë listës së futbollistëve të grumbulluar për kombëtaren e Italisë. Pavarësisht golave të shënuar në skuadrën e…
1-0 është rezultati i marrë nga kombëtarja shqiptare e femrave në ndeshjen që zhvilloi me Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi”…
Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare Ray Wilkins, ish-mesfushori i Anglisë dhe Çelsit. Wilkins, i cili mbahet mend për karrierën…
Dëmtimi që Neymar pësoi në ndeshjen me Marseille-n  kishte krijuar haludime, që rrezikonte mospjesmarrjen në botëror. Me zhvillimet e fundit…
Sfida e parë gjysmëfinale e kupës së Shqipërisë mes Lacit dhe Kukësit u mbyll me rezultatet 0-0, rezultat që lë…
Emocionet e mbrëmjes së mbrëmshe do të vazhdojnë sërisht sonte me dy ndeshje të tjera po aq të mira. Edhe…
Është bërë e zakonshme për tifozët të bëjnë çmenduri për skuadrat e tyre të zemrës, më e fundit është ajo…
Ndeshja e sotme duket se e ka prekur shumë portierin e Juventusit, Xhanluixhi Bufon.  Rezultati i çerekfinales së parë së…
Nata e parë e çerekfinales së "Champios League" ka rezultuar e magjishme për Real Madrid dhe Ronaldo-n kundër Juventus. Italianët…
1-2 është rezultati i ndeshjes së zhvilluar midis Sevillës dhe Bayren Mynches në "Alliaz Arena", gjë shumë e rëndësishme për…
Lorik Cana, edhe pse jo më në fushë, qëndron gjithmonë pranë fancave të tij. Pasditen e sotme ai ka komunikuar…
Juventusi pret  Realin e Madridit për të zhvilluar aktin e parë çerekfinal të Ligës së Kampionëve. Sfida Juventus-Real Madrid është…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...