Nga Kastriot Dervishi   Kur në Europën Lindore kishin nisur ndryshimet e mëdha që do kulmonin me rënien e murit…
Nga Kastriot Dervishi Në kohën e tatimit të jashtëzakonshëm, franga shqiptare ishte afërisht në raportet 1 me e me dollarin.…
“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e 20 janarit 1929, një shkrim në lidhje me udhëzimet…
Nga Kastriot Dervishi Bilanci tregtar i Shqipërisë në vitet ’80 ishte rreth 400 milionë dollarë eksporte dhe po kaq importe.…
Nga Kastriot Dervishi Shqipëria ka regjistruar statistika të tmerrshme dhe gati të pabesueshme. T’ia thuash këto një qytetari në Europë,…
Për kureshtjen njerëzore, aq e pafund në raste të tilla, po bëj të njohur pamjen e një nënoficereje të Repartit…
Nga Kastriot Dervishi Një muaj pas vrasjes dhe djegies së At Lekë Lulit e shoqëruesit të tij 25 vjeçar nga…
Nga Kastriot Dervishi Xhemal Asllan Allamani (i vitlindjes 1920) nga Këlcyra dhe Ahmet Riza Xhano (i vitlindjes 1913), figurojnë personat…
Nga Kastriot Dervishi Pas mbylljes së kampeve nr.5 dhe nr.6 në Valias dhe Tepelenë në vitin 1953, të internuarit u…
Nga Kastriot Dervishi Sipas Nikollë Mëlyshit, më 1.7.1949 Ndue Pjetër Gjomarkaj dhe Ndue Mëlyshi bënë një mbledhje me kryetarë çetash…
Nga Kastriot Dervishi Nga niveli i deputetëve të rendit kapitalist, shikoni si ndryshon paraqitja në rendin socialist. Krejtësisht ndryshim. Rendi…
Nga Kastriot Dervishi Kjo pamje e hijshme u takon deputetëve shqiptarë të vitit 1937, legjislaturës së dalë nga zgjedhjet e…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!