Gjatë kohës së diktaturës, komiteti i partisë ishte organ më i lartë në nivel vendor dhe sekretari i pari zyrtari…
Nga Kastriot Dervishi Luan Hystref Myftiu, lindur në Berat më 2.2.1933, i ndarë nga jeta më 9.6.2019 në Tiranë, ishte…
Nga Kastriot Dervishi Me vendimin nr.3, datë 3.6.1984 Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë me veprim në Pukë, i deklaroi…
Nga Kastriot Dervishi Ligji i parë i lustracionit u votua nga Kuvendi Popullor në vitin 1995. Zbatimi i tij niste…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1978 shoku sekretar i parë kish mbajtur një fjalim në plenumin e fundit për gjendjen…
Nga Kastriot Dervishi Arti i agjitacionit monumental është i ngjashëm në të gjithë vendet e lindjes komuniste. Edhe Shqipëria nuk…
Nga Kastriot Dervishi Mbledhje e sekretarëve të Komitetit Qendror të PPSH-së, më 24.10.1977, u ndal edhe në probleme të çështjeve…
Nga Kastriot Dervishi Për të kuptuar çfarë udhëheqësish kemi pasur, ndër të tjera na shërben ballafaqimi midis asaj që është…
Nga Kastriot Dervishi Ata që kanë shërbyer pranë njerëzve të regjimit më terrorist që ka njohur historia e Shqipërisë, atij…
Nga Kastriot Dervishi Historia e dhimbshme e intelektuales Musine Kokalarit është shumë e njohur për publikun shqiptar. Më pak e…
Nga Kastriot Dervishi Komunizmi është mashtrim dhe krim. Çdo gjë e vërtit rreth tyre. Brenda tij nuk ka asgjë me…
Nga Kastriot Dervishi Le të referojmë disa të dhëna të kohës për dy ngjarje që lidhen me datën 30 korrik…

Lajmet e fundit

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!