Sanksionet amerikane, trazirat e brendshme dhe politikat e gabuara financiare të ndjekur nga autoritetet vendase kanë bërë që bolivari, monedha…
Shkencëtarët kanë nxjerrë në dritë një sekret të errët në Peru. Skeletet e më shumë se 140 fëmijëve dhe 200…
Bota e kafshëve është një botë e mrekullueshme për tu eksploruar. Kjo është edhe arsyeja pse National Geographic ka zhvilluar…
Bill Gates është  një nga njerëzit më të pasur në botë, me 89 miliardë dollarë në asete. Por sigurisht ai…
– Në Skoci lindin më shumë flokëkuq se sa në krejt pjesën tjetër të botës – Krokodili nuk e nxjerr…
Kontinenti më i ftohtë, më me erë dhe më i thatë, përmban 90% të të gjithë akullit në planet në…
Aeroporti i Changit në Singapor u shpall së fundmi, si pikëtakimi më i mirë në botë për udhëtarët, padyshim në…
 Pavarësisht stimulimit të vazhdueshëm për të forcuar intelektin e fëmijës suaj, thuhet dhe është zbuluar tashmë se thuajse 50% e…
Nëse nuk po bëni asgjë dhe ndiheni të padobishëm, mos mendoni negativisht për veten tuaj. Mbase truri juaj po mendon…
E keni provuar ndjesinë e diçkaje që duket shumë mirë për të qenë e vërtetë, dhe shihni se majft gjëra…
Po mbushja me naftë mercedezin tim, kur më afrohet një burrë dhe më thotë: “A e di se sa njerëz…
E keni menduar ndonjëherë që në botë ekzistojnë ligje seksuale sa qesharake, të çuditshme, aq edhe ndëshkimore? Ju ftojmë që nëpërmjet…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!