Sigal Uniqa Group sjell risi në shërbime

Hënë, 04 June 2018 19:43

SIGAL UNIQA prezantoi risitë që kompania e sigurimeve sjell nëpërmjet dixhitalizimit dhe inovacionit. E para kompani në Shqipëri që futi shitjen online të sigurimeve, e cila numëron 8 produkte sigurimesh online, ndër të cilat edhe sigurimi i automjeteve dhe shtëpisë.

Ndërsa një tjetër risi e kompanisë SIGAL UNIQA është edhe ngritja e Qendrës së Asistencës për të dëmtuarit nga aksidentet automobilistike, e cila shërben për marrjen në kohe reale të dëmshpërblimit.

Presidenti i SIGAL UNIQA, Avni Ponari, në prani të përfaqësuesve të qeverisë kërkoi që të vihet në zbatim sistemi bonus malus për sigurimet.

Ndërsa Andreas Brandstetter, President i UNIQA Insurance Group tha se: “Tregu në Shqipëri ka potencial të madh dhe pas 11 vitesh nuk jam penduar për zgjedhjen që kam bërë. Bashkëpunimi me Sigal do të vijojë edhe në vitet në vazhdim, pasi deri më sot ka qenë mjaft korrekt dhe i frytshëm".

Në kuadër të 20-vjetorit të themelimit të saj në Shqipëri, SIGAL UNIQA organizoi Forumin Ndërkombëtar të biznesit në Shqipëri, me pjesëmarrjen e mbi 120 CEO dhe drejtuesit e kompanive UNIQA Insurance Group nga 16 shtete Europiane.

Modifikuar më Hënë, 04 June 2018 19:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!