20 vjetori i eksodit kosovar, Bashkia Tropojë shpall “Qytetar Nderi” 4 heronjë lufte dhe 3 luftëtarë e komandantë

Hënë, 04 June 2018 19:33

Bashkia Tropojë organizoi sot një aktivitet kushtuar 20 vjetorit të eksodit kosovar në Tropojë, ku u nderuan me titullin Qytetar Nderi (pas vdekjes) heronjtë e luftës së Kosovës, Tahir Sinani, Agim Ramadani, Sali Çekaj, Bylbyl Breçani, si dhe luftëtarët e komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Haradinaj, Rrustem Berisha, Hisen Berisha.

Gjithashtu për kontributin e dhënë në pritjen e vëllezërve nga Kosova gjatë viteve 1998-1999 u nderuan me Mirënjohje nga bashkia e Tropojës, z.Sadri Isufaj, ish-kryetar i bashkisë B.Curri, z.Isa Memia, ish-kryetar i komunës Tropojë dhe Zenel Kuçana ish-komandant i brigadës së këmbësorisë.
Pas këtij aktiviteti në sheshin qëndror të qytetit u bë hapja e sezonit turistik, që u shoqërua me këngë, valle, lojëra popullore, si dhe një panair ushqimor me prodhime tradicionale të Tropojës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!