Forcohet Dollari amerikan – Euro dhe Sterlina mbeten të pandryshuara

E Enjte, 07 February 2019 10:02

Ditën e enjte tregu i këmbimit valutor vendas është hapur me një forcim të dollarit amerikan kundrejt monedhës kombëtare, lekut. Valuta është rritur me plot 0.5 pikë nga një ditë më parë, për të mbërritur në kuotën e 109.3 lekëve.

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme euro dhe paundi britanik nuk kanë regjistruar luhatje. Pas një humbje të thellë një ditë më parë (me 0.9 pikë), sterlina ka ndalur rënien ditën e sotme dhe fiksohet në kuotën e 140.8 lekëve.

E pandryshuar ka mbetur edhe valuta e eurozonës, e cila vijon të këmbehet për 124 lekë në blerje dhe 124.7 lekë në shitje.

Ndërsa, sa i takon valutave të tjera, franga zvicerane është rritur lehtë me 0.1 pikë, duke u ngjitur në kuotën e 108.9 lekëve. Leku vijon të zhvlerësojë dollarin australian, i cili është ulur minimalisht me 0.2 pikë, për të zbritur në kuotën e 77.3 lekëve.

Dollari kanadez nga ana tjetër nuk ka regjistruar luhatje dhe vijon të mbeten në të njëjtat vlera me ditën e mërkurë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Aktualitet

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Marjus Ismaili është 26-vjeçari i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Kavajë, pasi një konflikti banal, nën efektet e alkoolit. I riu rezulton emër i njohur për policinë, pasi...

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

Sport

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

U mendua se do të largohej në merkaton e janarit për shkak se nuk po luante me Bracelonën por duket se situata e Ivan Rakitiç ka marrë një kthesë pozitive. Futbollisti...

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Globi

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë. Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!