Hoteli suedez ofron dhoma falas për mysafirët të cilët mund të qëndrojnë larg nga telefonat

E Enjte, 07 February 2019 19:21

A mund të shkosh të flesh duke e ditur se nuk e ke kontrolluar telefonin tënd? Varet nga sakrifica që dëshironi të bëni për të qëndruar lirë ose falas në një hotel suedez. Hotel Bellora në Gothenburg të Suedisë ofron dhoma falas nëse mysafirët mund të qëndrojnë larg nga mediat sociale gjatë qëndrimit të tyre. Hoteli dëshiron të inkurajojë kohën cilësore të kaluar me të dashurit dhe të përjetojë botën përreth, në vend që të ndezësh ekranin e telefonit, raporton “Travel and Leisure”.

Dhoma në Hotel Bellora përdor një llambë të zgjuar për të matur sa kohë shpenzoni në mediat sociale, të cilat më vonë do të përcaktojnë se sa paguani për dhomën. Sa më shumë që përdorni mediat sociale, aq më i lartë do të jetë shkalla e dhomës.

Hotel Bellora punoi së bashku me kompaninë suedeze të sigurimeve Länsförsäkringar për të krijuar konceptin e llambës dhe për të promovuar më tej konceptin e saj “Ndihmë në ekran”.

Mysafirët mund të lidhin telefonat e tyre me llambën duke përdorur Wi-Fi e dhomës dhe prej andej, llambë shkëlqen ngjyrë të bardhë, pasi ajo mat deri në 30 minuta të kohës së rekomanduar që njerëzit duhet të jenë në telefonat e tyre për rekreacion, sipas studimeve.

Nëse mediat sociale përdoren për më shumë se 30 minuta, llamba fillon të shkëlqejë ngjyrë të kuqe, që do të thotë që të ftuarit do të duhet të paguajnë çmimin e plotë për dhomën. Por nëse nuk e përdorni fare telefonin tuaj, nuk do iu ngarkohet asgjë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Show-biz

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.   Një tjetër romancë dashurie që ka vite...

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Kronikë

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!