Rikthehet i ftohti/ Ja ç’ndodh me motin në fundjavë

Premte, 22 February 2019 16:30

Shqipëria përfshihet nga ulja e temperatura deri në -10 gradë Celsius duke sjellë reshje dëbore në të gjithë territorin.

Vetëm nga e marta temperaturat do të pësojnë rritje duke u rikthyer në vlerat normale

Fenomeni i rrallë atmosferik i quajtur ‘Oceania’ do të përshkojë gjatë fundjavës të gjithë Europën duke e ndarë kontinentin në dy valë temperaturash, të ngrohta dhe të ftohta.
Ballkani i Jugut, ku përfshihet edhe Shqipëria, do të përshkohet nga temperatura të acarta. Brezi i temperaturave të ulëta zgjatet deri në Ukrainë ku termometri parashikohet të shënojnë deri 20 gradë nën zero.

Ndërsa në perëndim të Europës, temperaturat pritet të jenë mesatarisht të larta në 20 gradë Celsius.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Politikë

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Spanja në kaos. Rikthimi i Luis Enrique në pankinë ka provokuar efektin e kundërt me atë që shpresohej, për shkak të largimit të Robert Moreno. Ai që duhej të ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!