Goditet me thikë në bark në mes të skenës aktori i njohur që luan te ‘Tomb Raider’ (Video)

Saturday, 20 July 2019 21:59

Një aktor i njohur nga Hong Kongu u godit papritur me thikë në stomak, para kamerave dhe ndjekësve të audience të tronditur, pasi një person u ngjit në skenë në një ngjarje promovuese.

Aktori Simon Yam Tat-wah, 64 vjeç, i ili ka luajtur së bashku me aktoren Anglina Jolie në filmin ‘Tomb Raider’, po fliste në një vepripmtari në qytetin e Zhongshan, provincën Guangdong të shtunën në mëngjes, kur ndodhi incidenti i rëndë.

Aktori dhe producenti i filmit u filmua duke përshëndetur disa të ftuar në skenë dhe mund të shihet duke i dhënë një shtrëngim duarsh një njeriu i cili papritmas i fut një thikë në bark.

Videoja nga ngjarja tregon se sulmuesi vazhdon të godasë aktorin i cili përpiqet të shmangë sulmet e mëtejshme përpara se forcat e sigurisë të ndalonin sulmuesin.

Yam u dërgua në spital ku është jashtë rrezikut për jetën ndërsa autori u ndalua nga policia. Motivet e sulmit janë ende të paqarta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!