Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

E Enjte, 17 October 2019 22:01

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore të Mbretërisë u detyrua të qëndronte në ajër për me shumë se 2 orë në atë që duhet të ishte një udhëtim 25-minutësh, për shkak të shkreptimave dhe vetëtimave të shumta.

Avioni e kishte të pamundur të ulej në bazën ajrore mbretërore të Pakistanit dhe në një aeroport mallrash dhe për këtë arsye u detyrua të kthehej. Korrespondentja e The Sun për Mbretërinë, Emily Andrews shkroi në rrjetet sociale “Dramë në udhëtimin mbretëror, stuhia e fuqishme në Islamabad na detyroi të anulojmë dy ulje dhe të riktheheshim në Lahore”.

Princi William u përgjigj me shaka kur u pyet nga media nëse ishte në rregull pas turbulencave të forta. “Isha duke fluturuar”, u shpreh ai duke nënkuptuar se nuk trembet nga situata të tilla për shkak se ka qenë dhe pilot në ushtri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Sport

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Milan nuk është skuadra e vetme e interesuar për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës duket se e ka caktuar tashmë të ardhmen. Konfliktet e fundit me tifozët dhe...

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!