U arrestuan pak ditë më parë për drogë, lihen në burg 7 vlonjatët

Hënë, 21 October 2019 10:19

Gjykata e Vlorës ka lënë në  burg 7 personat e arrestuar në kuadër të operacionit antidrogë të koduar "Vjeshta".

Në seancën për vlerësimin e masës së sigurisë, gjykata vendosi "arrest me burg" për shtetasit Çerçiz Velaj 33 vjeç, Enton Likaj 28 vjeç, Daniel Nikaj, 22 vjeç, Altiv Veizaj, 37 vjeç, Antonio Veizaj, 27 vjeç, Marjo Veizaj, 22 vjeç, Romeo Likajt, 29 vjeç.

Arrestimi i tyre u bë katër ditë më parë, pas një pune 6 mujore hetimi.

Ata akuzohen se në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kanë kultivuar bime narkotike në njësitë administrative të Selenicës, që konsiderohen zonat me risk të lartë për këtë veprimtari kriminale.

 “Në vazhdimësi të këtij hetimi, janë evidentuar 24 raste të kultivimit të bimëve narkotike në 5 Njësitë Administrative (Armen, Sevaster, Brataj, Kotë dhe Vllahinë), ku më parë janë arrestuar, proceduar dhe shpallur në kërkim 16 persona (8 të arrestuar, 4 në kërkim, 4 në gjendje të lirë).”

Gjatë aksionit u sekuestruan armë zjarr, shuma parash e eurosh, sikurse janë asgjësuar bimë e fidanë kanabisi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!