Shqiptari rreh gruan në mes të restorantit, karabinieri e ndalon

Hënë, 21 October 2019 10:47

Një shqiptar 50-vjeçar është ndaluar nga karabinierët e më pas është urdhëruar të largohet nga familja pas akti të dhunshëm të shëmtuar në publik kundër gruas së tij.

Shqiptari, rezident prej vitesh në Itali, e ka rrahur gruan në një restorant japonez në Montebelluna (Treviso), para dhjetëra personave të tjerë.

Për fatin e mirë të gruas, në një tavolinë aty pranë ishte ulur një karabinier jashtë shërbimi, i cili ndërhyri menjëherë në mbrojtje të saj dhe njoftoi kolegët duke aktivizuar menjëherë procedurën e kodit të kuq, ligji i ri për dhunën kundër grave.

Burri i dhunshëm u largua menjëherë nga banesa e familjes dhe mbi të tani rëndon urdhri i gjykatës për të mos iu afruar gruas, me të cilën është në proces ndarjeje.

Mbetet për t’u verifikuar nëse më parë ka pasur akte të tjera dhune, ndoshta edhe të padenoncuara nga gruaja me frikën e pasojave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!