Aksident tragjik në Itali, vdes shqiptari

E mërkurë, 23 October 2019 11:39

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një të riu shqiptar. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Corropolit, Teramo, Itali.

Në një makinë ‘Opel Meriva’, ishin duke udhëtuar 3 persona, dy shqiptarë dhe një italian. Në një moment, makina me të cilin udhëtonin ata ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë ulliri.

Në këtë aksident, fatkeqësisht ka humbur jetën njëri prej shqiptarëve, i identifikuar si Shendri Çaushi. Dy personat e tjerë që ndodheshin në makinë, fatmirësisht kanë marrë plagë të lehta dhe ndodhen të shtruar në spital.

 

Siç shkruajnë mediat e vendit fqinj, aksidenti ka ndodhur për shkak të mjegullës dhe rrugës së lagësht.

Hetimet po bëhen nga policia për të zbardhur dinamikën e plotë të aksidentit tragjik.

1 / 4
 

© SYRI.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

Lifestyle

11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

Sipas një studimi të famshëm ekzistojnë 16 lloje të ndryshme personaliteti, të ndara në katër kategori. Rreth 98% e njerëzve kanë një nga 15 llojet e parë, ndërkohë 2% kanë...

Monumentet e tre vëllezërve Jasharaj vendosen më 28 Nëntor në Drenas

Bota Shqiptare

Monumentet e tre vëllezërve Jasharaj vendosen më 28 Nëntor në Drenas

Komuna e Drenasit dhe e Skenderajt, nën kujdesin e Presidencës së Kosovës, vendosin me 28 Nëntor shtatoret e tre heronjve, Shaban, Hamëz dhe Adem Jashari në sheshin "Fehmi Lladrovcki". Zbulimi i...

E tmerrshme/Vdiq në sallën e operacionit duke zmadhuar të pasmet, kirurgu s’mban përgjegjësi

Lifestyle

E tmerrshme/Vdiq në sallën e operacionit duke zmadhuar të pasmet, kirurgu s’mban përgjegjësi

Një vajzë 29-vjeçare ndërroi jetë pasi zmadhoi të pasmet për 8.400 dollarë. Në seancën gjyqësore të mbajtur ditën e djeshme, u tha se kirurgu e kishte njoftuar që procedura ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!