Rama, gati të bëjë mish për top qytetarët dhe punonjësit e shtetit

Premte, 08 November 2019 11:36

Një terror i pashoq nga ana e policisë së Edi Ramës po shikohet te çështja e “Unazës së rë” që prej gati një viti. I gjendur në vështirësi të jashtëzakonshme nga protesta rekord në Shqipëri , Rama ka urdhëruar falangat e tij për të ushtruar dhunë mbi banorët heronj të Unazës së re. Një ditë i atrreston, një ditë iu dërgon kriminelë për ti shantazhuar, ditën tjetër dërgon policë pa uniformë nëpër rrugicat e këtyre banorëve, i arreston, përdor gjyqtarë të tarafit për ti mbajtur padrejtësisht në burg.

Ai po provokon një tension të padobishëm , por që i intereson që të tërheqë vëmendjen nga zullumet e përditshme që e kanë kapur këtë qeveri.

Protesta e Banorëve të Unazës e pa ndalur përgjatë një viti është treguesi i qartë se në çfarë është në të vërtetë Edi Rama, një njeri i paskrupullt, me asnjë tipar njerëzor, që nuk pyet për fëmijë të lënë në mes të rrugë apo familje të shkatërruara, por vetëm kërkon fitim të tij dhe të oligarkëve të tij.

Ky lakmitar i parasë dhe pushtetit duhet të dijë që s’ka polici që i ndal shqiptarët në mbrojtje të të drejtave të tyre, sidomos këta heronj të Unazës së Re që na kanë treguar se çfarë është demokracia në këtë vit proteste të tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!