Rama i vetmi kryeministër qe s’pranon dialog me qytetarët

Premte, 08 November 2019 11:58

Konflikti dhe arroganca janë dy tiparet dalluese të këtij kryeministri , të cilat janë theksuar më shumë kur erdhi në pushtet në vitin 2013. Në këto 6 vite Edi Rama ka vepruar siç ia ka thënë koka e vet dhe siç rrethanat me bashkëpunëtorët e krimit e kanë detyruar. E kemi parë të miratojë ligje të veçanta për të favorizuar banda kriminale si e si ato të pastrojnë paratë e pista. E kemi parë që të jetë arrogant me vendimin për armët kimike dhe më pas presioni qytetar e detyroi të tërhiqej. Arrogantin Rama e kemi hasur edhe në rastin e  taksës së Rrugës së Kombit”. Ai nuk pyeti fare shqiptarë, dhe si me armët kimike u tremb nga reagimi qytetar dhe revolta ndaj kësaj arrogance me pasoja ekonomike mbi shqiptarët u detyrua të tërhiqej derisa të blinte me para të pista heshtjen e banorëve të Kukësit.

Rama arrogant u tregua edhe me çështjen e Teatrit Kombëtar. Asnjëherë nuk ka pranuar të dialogojë me artistët e vërtetë që nuk u shitën dhe që prej më shumë se 1 viti po mbajnë gjallë shpresën e një komuniteti të madh artistësh për të mos zhdukur një simbol si ai i “Teatrit”. Krijon tryeza dialogu me individë të blerë dhe që pasi i tundin kokën për të pranuar shembjen e Teatrit i shohim me projekte si shpërblime apo edhe të emëruar drejtorë teatrosh në qytete të ndryshme të vendit.

Arrogantin Rama e kemi parë ta bëjë edhe me banorët e Unazës, fjalimet e tij në parlament me etiketime inkriminuese ndaj këtyre banorëve kanë qenë të shpeshta. Asnjëherë nuk ka pritur një përfaqësi të këtyre banorëve që lakmia e Ramës dhe Veliajt për të vjedhur miliona euro do ti nxjerrë në qiell të hapur.

E mbani mënd rastin e protestave të studentëve. Në fillim i etiketonte ngelsa, por kur pa se po i rrezikohej karrigia përdori mediat që ti përçanin dhe sajonte në televizione show mediatik me gjoja dialogje me studentët. Sallat gjithmonë ishin bosh, por i mbushte me të rinj të forumit socialist dhe ia shiste shqiptarëve si studentë të irrituar, në fakt , studentët e vërtetë ishin aty në rragë apo të ngujuar në auditorë.

Kjo është sjellja e këtij njeriu psikik që kurrë nuk e kemi parë të dialogojë dhe më pas të marrë vendimet e duhura për shqiptarët dhe Shqipërinë./ REDAKSIONALE

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!