VIDEO/ Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë në Spanjë, mes tyre një femër. Maskat që përdornin, kamerat i filmuan ku

Premte, 08 November 2019 16:40

Tre shqiptare, dy burra dhe nje grua jane arrestuar ne Spanjë, si pjese e nje bande grabitesish.

Mediat vendase publikojne pjese nga aksioni i policise per arrestimin e tyre, momentet e kapura nga kamerat e sigurise gjate grabitjeve dhe sendet me vlere qe vidheshin.

maska

Vetem se fundi ata kane kryer gjashte grabitje me nje vlere totale te sendeve te vjedhura 25 mije euro.

Shqiptaret vidhin kryesisht banesa ne Pontevedras në Spanjë, duke shfrytezuar naten dhe nderkohe qe mbanin maska, si ne serialin e njohur ‘La Casa de Papel’.

Gjatë kontrollit në banesat e tyre u sekuestruan para, bizhuteri te shumta futur neper corape, sic duket edhe ne video si dhe sende të tjera me vlera të mëdha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!