Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Tuesday, 19 November 2019 13:03

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme me vlerë marramendëse prej 200 milionë eurosh

Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, të cilat shkruajnë se kjo pasuri e sekuestruar iu atribuohet  katër sipërmarrësve të Rexhio Kalabrias.

Itali

Ata dyshohen të kenë lidhje të fortë me organizatën kriminale  “Ndrangheta”, e cila konsiderohet si organizata më e rëndësishme në Rexhio Kalabria, dhe që  tashmë ka shtrirë veprimtaritë e saj kriminale në shumë shtete të tjera të botës. Autoritetet italiane janë sfiduar jo pak herë nga ‘bosët’ e krimit të organizuar në fushën e trafikut të narkotikëve, po jo vetëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk bëhet shtëpi me 2 mln lekë/ Banorët ankohen për dëmshpërblimin

Aktualitet

Nuk bëhet shtëpi me 2 mln lekë/ Banorët ankohen për dëmshpërblimin

Banorët e dy zonave më të prekura nga termeti, në ish-Kënete dhe Shkozet të Durrësit shprehen kundër fondit prej 2 milionë lekësh të premtuara nga Kryeministri për rindërtimin e shtëpive. Ndue...

Dita e Rinisë/ Demalia: Shqipëria sot në një shkretëtirë politike e kontrolluar nga oligarkia e krimit, në bashkëpunim me liderët e dhjetorit dhe ish…

Politikë

Dita e Rinisë/ Demalia: Shqipëria sot në një shkretëtirë politike e kontrolluar nga oligarkia e krimit, në bashkëpunim me liderët e dhjetorit dhe ish…

Në Ditën Kombëtare të Rinisë, Ilir Demalia thotë se sot, në vend që të jetë ditë karshilliki komunisto-antikomunist, tregohet gjendja infantile “e një shoqërie që jeton me mite gënjeshtrash”. Në facebook...

Dy familjet humbën kontaktet që nga lufta e Kosovës/ Bashkohen pas 22 vitesh live në televizion

Aktualitet

Dy familjet humbën kontaktet që nga lufta e Kosovës/ Bashkohen pas 22 vitesh live në televizion

Jeta na takon me njerëz të ndryshëm, dhe ndonjëherë nuk është e rëndësishme se sa gjatë qëndron dikush në jetën tonë, por çfarë gjurme lë tek ne. Para 22 vitesh, familja...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!