VIDEO/Emocionohet nga flamuri kuqezi, Salvini bën deklaratën e fortë për shqiptarët

Diel, 19 Janar 2020 20:02

Lideri i Lega Nord në Itali, Matteo Salvini ka bërë një deklaratë të fortë gjatë një mitingu në Emiglia Romana.

Politikani i djathtë është shprehur ndër të tjera se, shqiptarët që janë me dokumenta të rregullta në Itali, janë vëllezërit dhe motrat e tij.

 

Deklarata e kreut të opozitës italiane erdhi teksa gjatë mitingut të tij po valëvitej edhe një flamur shqiptar.

“Shikoni sa bukur, krahasa flamurit trengjyrësh, është flamuri i Legas dhe flamuri shqiptar. Shqiptarët që janë me dokumenta të rregullta në Itali janë vëllezërit dhe motrat e mi", u shpreh Matteo Salvini.

Mësohet se flamuri shqiptar ishte ngritur nga disa të rinj Partisë Demokristane të Nard Ndokës.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!