Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Premte, 24 Janar 2020 13:17

Kapen 108 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Policia ka ndjekur një makinë në zonën e Kallpaqit në Kakavijë, mjet i cili shtoi shpejtësinë dhe u braktis nga shoferi, i cili është larguar në këmbë drejt kufirit të gjelbër duke përfituar nga errësira.

Brenda mjetit u gjetën dhe sekuestruan 66 pako me 70 kg 200 gram marijuanë.

U identifikua dhe u shpall në kërkim drejtuesi i mjetit, një 20-vjeçar shqiptar.

Gjithashtu është gjetur dhe vendi ku u ngarkua mjeti me droge, që rezultoi të jetë shtëpia e një 52-vjeçari grek në Konicë, pranë kufirit me Shqipërinë.

Policia ka shkruar tek shtëpia dhe gjatë kontrolleve janë gjetur dhe 23 pako me 37 kg 500 gram marijuanë si dhe 740,2 gram marijuanë në një vend tjetër në banesë.

Është vënë në pranga pronari i banesës, greku 52 vjeç.

Nga hetimet rezultoi se ky i fundit e ka marrë drogën në 20 janar në kufirin e gjelbër greko-shqiptar nga pjesëtarë të tjerë të grupit kriminal Shqipëri-Greqi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Politikë

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë të madhe në skenën politike shqiptare. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se grupi parlamentar...

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Aktualitet

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Një fëmijë afgan po mbahet i izoluar në Spitalin e Sarandës, pasi fillimisht është dyshuar për koronavirus për shkak të temperaturës së lartë që ka pasur gjatë kontrollit. Burimet policore thonë...

“BE në mars do të marrë një vendim pozitiv për çeljen e negociatave”, ministri gjerman: Pres që Komisioni Europian të njohë progresin në reforma

Politikë

“BE në mars do të marrë një vendim pozitiv për çeljen e negociatave”, ministri gjerman: Pres që Komisioni Europian të njohë progresin në reforma

Michael Roth, ministri gjerman për Europën në Ministrinë e Jashtme gjermane, është shprehur optimist për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve dpa, Roth...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!