Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Tuesday, 25 February 2020 18:42

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322.

Sipas “La Republica”, persona që humbën jetën ishin të moshuar, shëndeti i të cilëve ishte dobësuar edhe nga patologji të tjera.

 Rajoni më i prekur nga virusi vdekjeprurës është Lombardia ku sot u regjistruan 28 raste të tjera, duke e çuar numrin e të infektuarve në 240.

42 raste të tjera u konfirmuan në Veneto, 23 në Emilia Romagna, 2 në Toscana, 3 në Lazio, 3 në Piemonte, 1 në Tiroli dhe 1 në Liguria.

Ndërkohë, kreu Mbrojtjes Civile në Itali, Angelo Borreli, tha se në vend ka nevojë për pajisje mbrojtëse personale, si maskat, duke shtuar se institucioni do ta nënshkruaj së shpejtu një udhri për plotësimin e nevojave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ujqërit zbresin në qytet, pushtojnë San Francisco-n

Globi

Ujqërit zbresin në qytet, pushtojnë San Francisco-n

Pas disa javësh në izolim total në qytetin e San Francisco, kafshë të cilat kanë jetuar deri më tani nëpër male, kanë filluar të zbresin edhe në qytet.Tashmë një qytet...

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!