'Një komb, dy shtete, dy qëndrime', transparenca e Prishtinës dhe mashtrimi i Tiranës zyrtare

E mërkurë, 25 Mars 2020 16:38

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon qeverinë se po mashtron dhe po fsheh të dhënat lidhur me situatën me pandeminë e Koronavirusit në vend.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetarit, Berisha krahason sjelljen e autoriteteve në Tiranë me ato në Prishtinë duke u shprehur: "Një komb, dy shtete, dy qëndrime".

“Një komb, dy shtete, dy qëndrime! Tirana zyrtare mashtrime, fshehje mafioze të të dhënave. Prishtina transparencë të plotë para publikut!”, shkruan Berisha ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit digjital.

Pershendetje Dr Në Kosovë Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, shpjegoi para kater ditesh publikisht se Kosova kishte ende 1000 tamponë për testin për koronavirusin. Pak janë. Buxheti për këtë vit u miratua në fundjavë, dhe Ministri shpjegoi dje publikisht se ishin porositur edhe 7000 tamponë të tjerë që vinë deri të hënën.

A ka informacion publik nga institucionet e Shqipërisë për gjendjen aktuale të tamponëve për testin për koronavirusin? A ka informacion publik nga këto institucione se sa janë porositur?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Aktualitet

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Kater anetare te nje familjeje kane mbetur te lenduar, pasi ishin ne gjume ne banese, kur ajo u perfshi nga flaket.zjarrfikeseNgjarja ka ndodhur ne fshatin Shoshaj ne Mat dhe sipas...

Mjeku kosovar: Ja çfarë i bën trupit koronavirusi, pse mushkëritë janë më të rrezikuarat

Aktualitet

Mjeku kosovar: Ja çfarë i bën trupit koronavirusi, pse mushkëritë janë më të rrezikuarat

Mjeku kosovar, Besim Morina, ka thënë se përhapja e pandemisë Coronavirus, që bëhet përmes ajrit, kontakti i parë që bien janë organet e frymëmarrjes dhe lidhet në pjesë të ndryshme...

Ky është medikamenti kubanez që ndihmoi të infektuarit në Kinë. “Lufta” që po bëhet në Gjermani

Globi

Ky është medikamenti kubanez që ndihmoi të infektuarit në Kinë. “Lufta” që po bëhet në Gjermani

Në Kinë medikamenti kubanez INFrec u ka ndihmuar pacientëve të infektuar nga Corona. Sipërmarrësi Georg Scheffer do ta importojë atë edhe në Gjermani, por nuk lejohet. Fokusi i tij është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!