Nuk ndalen xhirot në Berat, grupe njerëzish në rrugë, pedonale e lulishte

E Enjte, 26 Mars 2020 11:15

Beratasit nuk i ndalin xhirot në rrugët e qytetit, duke rrezikuar jo vetëm veten por edhe të tjerët. Totalisht të pandërgjegjësuar për gjendjen e rënduar që po kalon vendi ynë nga përhapja e koronavirusit, beratasit në grupime të mëdha njerëzish duke bërë xhiro në pedonalen e qytetit e në lulishte.

Të rinjtë e shfrytëzojnë orarin e lejuar për lëvizje, por për të bërë xhiro bulevardit me shoqërinë, sikur të ishte një ditë normale. Pjesën tjetër të qytetarëve i sheh të nxitojnë për të bërë blerjet e nevojshme për të shkuar në farmaci dhe për të mbyllur pagesat e faturave.

Beratasit sot kanë tejmbushur sportelet ku paguhet faturat e dritave dhe të ujit, duke krijuar radhë të gjata dhe grupimet njerëzish në këto sportele. Edhe në banka vazhdon edhe sot po e njëjta situatë pasi shumë njerëz shihen të grumbulluar dhe në radhë të gjata për të tërhequr lekë në bankomate apo për të kryer pagea a tërheqje në sportelet brenda bankës. Të pakta kanë qenë mbipopullimet në markete e dyqane ushqimore, ndërkohë që vihet re se dyqanet e fruta-perimeve nuk e kanë respektuar ende urdhrin për paketimim me qese të frutave e perimeve.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meta i jep titullin 'Mjeshtër i Madh', Ferid Rragamit dhe Vildan Tufit

Politikë

Meta i jep titullin 'Mjeshtër i Madh', Ferid Rragamit dhe Vildan Tufit

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Mjeshtër i Madh” dy figura të spikatura të sportit shkodran dhe atij kombëtar, futbollistin e shquar z.Ferid Rragami, si dhe atletin...

Reforma zgjedhore,Varhelyi:Duhet marrëveshje, kjo është thelbësore

Politikë

Reforma zgjedhore,Varhelyi:Duhet marrëveshje, kjo është thelbësore

Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore në Shqipëri. Me një mesazh në Twitter, ai shkruan se kjo është një reformë e rëndësishme.Sipas tij...

Tritan Shehu:Rama sot si “kofini mbas te vjelave” paraqet nje “fantazem spital” dhe keq perdor miliona!

Politikë

Tritan Shehu:Rama sot si “kofini mbas te vjelave” paraqet nje “fantazem spital” dhe keq perdor miliona!

  Kryeministri prezantoi sot nje “spital Covid 19”, ne nje strukture private ne Tirane, per te fshehur deshtimin e plote e shume dimensional te tij perpara epidemise.Se pari ai vecse paraqiti...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!