Mjekët në Itali do japin ilaçe anti-AIDS për koronavirusin

E Enjte, 26 Mars 2020 12:48

Kreu i Agjencisë së Ilaçeve në Itali, Nicola Magrini, tha se shumë shpejt do hapet drita jeshile që mjekët e familjes të japin ilaçet anti-AIDS për të luftuar koronavirusin.
Sipas gazetës Corriere della Sera, Magrini tha se nuk ka akoma dritë jeshile për ilaçet e tjera, siç është klorokina kundër malarjes.
Ai tha se ka akoma rreziqe për këto ilaçe dhe duhet kujdes në përdorimin masiv.
Gjatë një interviste, Magrini tha se italianët duhet të qëndrojnë në shtëpi edhe për dy ose tre javë. Sipas tij, rreziku nuk ka ikur. Ai pret që piku të shënohet brenda pak ditësh.
Sa i përket koronavirusit të ri, ai tha se SARS dhe MERS kanë qenë më të rëndë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Politikë

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen drejt hetimeve për vjedhjen e votave në Durrës dhe Shijak. Xhaferraj i referohet pikërisht dosjes 339...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!