Kosovë, në Infektiv 43 të shtruar, mes tyre 4 infermiere. Në gjendje të rëndë një paciente

Premte, 03 Prill 2020 12:55

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive ndodhën të shtruar 43 pacientë me koronavirus

Nga 43 raste të infektuar me Covid -19, 36 janë në gjendje te stabilizuar, 6 raste kanë nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

 

Klinika Infektive bën të ditur se nje paciente e shtruar qe me date 25 mars vijon ne gjendje të rëndë dhe është në ventilim mekanik.

Katër infermieret e infektuara janë në gjendje të mirë shëndetësore, prej të cilave tre janë në klinikë ndërsa tjetra ndodhet në shtëpi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!