Aksidentohet për vdekje në punë 60-vjeçari,arrestohet Shefi i Sektorit në Ndërmarrjen e Prodhimi e Nxjerrjes së Naftës në Kuçovë

Saturday, 04 Prill 2020 15:54

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dje në një nga sektorët e Përpunimit dhe Nxjerrjes së Naftës në Kuçovë,  ku gjatë punën u aksidentua dhe gjeti vdekjen 60-vjeçari L.F, policia prangosi sot vijoi me arrestimet për ngjarjen.

Gazetarja Eneida Petova raporton për “Balkanweb” se në pranga ka rënë shtetasi B.T,48-vjeç, me detyrë Shefi i Sektorit në Ndërmarrjen e Prodhimit e Nxjerrjes të Naftës, në qytetin e Kuçovës.

Ai akuzohet për veprën penale “shkelje të rregullave në punë, nga pakujdesia”. Arrestimi i tij u krye menjëherë pas aksidentit të rëndë që pësoi punëtori në një nga puset e naftës, gjatë nxjerrjes dhe përpunimit të produktit të parë.

 
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas policisë, aksidenti që i kushtoi jetën punëtorit ka ardhur për shkak të mosrespektimit të rregullave të sigurisë në punë,që çuan në ngjarjen fatale.

Materialet në ngarkim të Shefit të Sigurisë në Ndërmarrjen e Nxjerrjes dhe Përpunimit të Naftës në Kuçovë  i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale: “Shkelje e Rregullave në punë nga Pakujdesia”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!