U asfiksuan në pus, dajë e nip në Berat i jepet lamtumira, thuajse gjithë fshati në varrim

Premte, 08 May 2020 16:07

Përcillen për në banesën e fundit nē fshatin Dyshnik Kamber Hoxha dhe nipi i tij Neim Hoxha,dy prej viktimave që u bllokuan dje dhe gjetën vdekjen në një pus në fshat. Funerali pa asnjë masë sigurie,familjarë,shok dhe i gjithë fshati në funeral.

Janë përcjellë sot për në banesën e fundit 77-vjeçari Kamber Hoxha dhe nipi i tij Neim Hoxha,46-vjeç,dy prej viktimave që humbën jetën dje brenda një pusi në fshatin Dyshnik. Ark-mortet e dy viktimave kanë dalë nga shtëpitë e tyre në orën 14:00 dhe më pas janë përcjellë për në banesën e fundit,në praninë e familjarëve,miqve dhe gjithë fshatit Dyshnik. Pa respektuar asnjë protokoll masash sigurie,pa maska e pa dorashka dhe pa respektuar asnjë masë distancimi social janë përcjellë për në varrezat e fshatit Dyshkik xhaxhai dhe nipi Kamber e Neim Hoxha.

Ark-mortet e dy viktimave janë shoqëruar për në varrezat e fshatit Dyshnik nga dhjetëra familjarë e shokë dhe thuajse nga të gjithë banorët e fshatit. Edhe pse situata e vështirë pandemike që po kalojmë për shkak të virusit Covid-19 ka obliguar policinë të jetë e pranishme në funeral për të siguruar respektimin e masave,shumë efektivë të Drejtorisë Vendore të Policisë kanë qënë të pranishëm gjatë funeralit,por kjo si ka penguar familjarët dhe banorët e fshatit Dyshnik të grumbulloheshin në funeralin e të afërmit të tyre.
Tragjedia e rëndë ndodhi dje në fshatin Dyshik të rrethit të Beratit. 77-vjeçari Kamber Hoxha ishte futur në pusin që kishte hapur në oborrin e shtëpisë për ta pastruar atë,por ka ngecur brenda në pus pasi ka bërë thirrje për ndihmë në ndihmë të tij kanë shkuar 2 nipërit Neim Hoxha dhe Gentjan Golashi.

Nipërit e Kamberit,në përpjekje për ta nxjerrë atë jashtë kanë ngecur brenda në pus. Kamberi dhe 2 nipërit e tij u asfiksuan dhe nuk mundën dot të dalin nga pusi,për shkak të shkarkesave nga azoti dhe dioksidi i karbonit,duke gjetur vdekjen brenda. Po sot,në orën 10:30 është kryer edhe funerali i 44-vjeçarit Gentjan Golashi në varrezat e Burdulliasit nē qytetin e Beratit.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!