Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis protestën, ambasadorja amerikane shkon në Kryeministri

E mërkurë, 20 May 2020 19:16

Ndërkohë që në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ka nisur protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në ndërtesën e Kryeministrisë.

yuri kim

Ambasadorja pritet të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama, me të cilin zhvilloi gjithashtu një bisedë një ditë më parë.

Ambasada amerikane në vendin tonë nuk ka lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me shembjen e ndërtesës së Teatrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Biberaj:Sulmi ndaj TV Ora dhe Ora News nga shteti-bandit në grahmat e fundit, goditje ndaj fjalës së lirë

Politikë

Biberaj:Sulmi ndaj TV Ora dhe Ora News nga shteti-bandit në grahmat e fundit, goditje ndaj fjalës së lirë

Në një intervistë për Ora News, ish-deputeti i PD-së Aleksandër Biberaj tha se sulmi ndaj televizionin Ora News është natyra e një pushteti që është në grahmat e fundit. Për Biberajn...

Gazetari:SPAK heton “Ora News”, por fle gjumë për “Agon Channel”

Politikë

Gazetari:SPAK heton “Ora News”, por fle gjumë për “Agon Channel”

  Beteja e opozitës së bashkuar për shumicën e heshtur!Gazetari Dritan Kaba e ka krahasuar vendimin për sekuestrimin e Ora News të ngjashëm me atë të Agon Channel. Në një reagim në...

Djegia e pyllit të Semanit, Mehmetaj: Institucionet të reagojnë pata se të jetë vonë

Politikë

Djegia e pyllit të Semanit, Mehmetaj: Institucionet të reagojnë pata se të jetë vonë

  Ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar për djegien e pyllit të Semanit. Mehmetaj shprehet se institucionet duhet të reagojnë në kohë për gjendjen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!