Tension dhe kollë, dy prej naftëtareve greviste në Ballsh merren nga autoambulanca

E Enjte, 22 October 2020 19:46

 

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare të ngujuara në grevë.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve bën me dije se dy prej tyre janë marrë mbrëmjen e sotme nga autoambulanca pasi kishin probleme me tensionin dhe kollë.

Kjo e enjte shënoi edhe ditën e tetë të grvës për gratë naftëtare.

Punëtorët e Rafinerisë së Ballshit e nisën grevën e urisë 25 ditë më parë por pas rëndimit të gjendjes së tyre, burrat ndërprenë refuzimin e ushqimit për tua lënë vendin grave.

Naftëtarët dhe bashkëshortet e tyre i kërkojnë kryeministrit zgjidhje përfundimtare për problemin e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...