Nuk ka qetësi! Policia konfrontohet me tifozët holandezë edhe te '21 dhjetori'

Tuesday, 24 May 2022 23:23

 

Incidente të shumta në disa rrugë të kryeqytetit, mes tifozëve holandezë dhe forcave të rendit.

Pas përleshjes te 'Kryeministria' dhe 'Pallati me Shigjeta', huliganët kanë marshuar në këmbë drejt kryqëzimit të '21 dhjetorit'.

 

Aty janë përplasur sërish me policinë.

Tifozët kanë qëlluar me gur dhe sende të forta drejt uniformave blu.

Policia ka kërkuar edhe mbylljen e lokaleve te rruga 'Mustafa Matohiti', por ka hasur në rezistencën e pronarëve dhe është tërhequr.

Modifikuar më E mërkurë, 25 May 2022 15:56
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...