Shqiptarë nga Kosova e bota vijnë me entuziazëm në Vlorë, zhgënjim për pjesëmarrjen e vogël

Hënë, 28 November 2022 10:17

 

Shqiptarët nga Kosova dhe shtete të tjera kanë mbërritur sot në Vlorë për të kremtuar Ditën e Pavarësisë, Ditën e Flamurit. Me kënaqësinë e bashkimit në këtë ditë dhe krenarinë, ata shprehën sot dhe një ndjenjë keqardhjeje për faktin se në Vlorë nuk kishin ardhur aq njerëz sa vitet e shkuara.

Një grup qytetarësh nga Prizreni thanë se vinin prej dhjetë vjetësh në Vlorë në këtë ditë. Me ta ishte edhe kryetari i komunitetit shqiptar të Zvicrës, që uroi dhe shpresoi se me kalimin e orëve ndoshta më shumë njerëz do të vinin për të festuar sot në Vlorë.

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...