Kultivonte drogë afër shtëpisë/ Arrestohet nga policia

Tuesday, 03 Prill 2018 12:53

Policia e Vorës ka vënë  në pranga shtetasin Jakup Hoxha, të shpallur në kërkim për kultivim lëndësh narkotike prej një muaji.

Shtetas e kultivonte drogën bashkë me djalin e tij, në një banesë afër shtëpisë së tyre.

Policia ka raportuar se djali i Jakup Hoxhës është dënuar për të njëjtën vepër penale më herët.

Prokuroria ka marrë në dorëzim materialet për veprime të mëtejshme.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 13:01
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...