×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

DURRËSI PA UJË TË PIJSHËM,SHKAK AVARITË NË RRJETIN E AMORTIZUAR

Tuesday, 03 Prill 2018 14:38

Problemet spaskan të mbaruar për qytetarët e Durrësit. Pas përmbytjeve të muajve me shi tani ata do të përballen me probleme në furnizimin me ujin e pijshëm për shkak të difekteve të rënda që kanë ndodhur.

Këto probleme tashmë kanë 10 ditë që janë prezente në Durrës.

UKD njofton se gjatë të martës dhe të mërkurës do të ketë probleme për shkak të stakimit të energjisë elektrike në stacionin e pompave në Fushë Kuqe.

Për shkak të amortizimit të rrjetitjanë krijuar dy çarje në tubacionin kryesor që furnizon me ujë Durrësin dhe Shijakun. Difektet kanë ndodhur në Xhafzotaj dhe Shkafanë.

Brigada e avarive po punon për riparimin në një kohë sa më të shpejtë.

 

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:43
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...