Ndjesa e shtirur e Ramës në Bundestag

E mërkurë, 25 Prill 2018 20:48

Seanca dëgjimore me Komisionin për Çështjet europiane në Bundestagun gjerman i ka dalë nga kontrolli Kryeministrit Rama.

Kryetar i këtij Komisioni është Gunter Krichbaum, i sulmuar nga mediat afër Ramës për qëndrimin e tij se Shqipëria nuk ka përmbushur kriteret për hapjen e negociatave.

Burime nga seanca 1 orëshe në Bundestag bëjnë të ditur se Rama e ka nisur paraqitjen e tij me një ndjesë për fyerjet e disa mediave në drejtim të kryetarit të Komisionit, Gunther Krichbaum.

Rama i dënoi sulmet e shpifjet ndaj Krichbaum ‘si të poshtra e të ndyra’, por tha se, “si kryeministër i një vendi të lirë, ai nuk kishte mundësi të ndalonte shkrime të tilla prej kazani.”

Por kryeministri Rama nuk ka mundur t’ia hedhë vetëm me një ndjesë.

Burime diplomatike kanw konfirmuar  për Syri.net se deputeti i CSU-së Florian Hahn e kundërshtoi Ramën, duke i thënë se mediat që sulmuan kolegun Kricbaum ishin media pranë tij dhe se ‘për këtë arsye ndjesa e Ramës nuk i dukej e sinqertë’.

Mësohet se pothuajse të gjithë deputetët që morën fjalën, përfaqesues të CDU, SPD, të Gjelbërve, Liberalëve dënuan sulmet e ulëta ndaj kolegut të tyre dhe kryetarit të komisionit Krichbaum.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Globi

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se numri i të vdekurve ka shkuar në gjashtë. Ndërrsa frika nga koronavirusi vazhdon rritet, numri i...

Nuk ka raste me koronavirus në Kosovë, pacientja e dyshuar rezultoi negative

Aktualitet

Nuk ka raste me koronavirus në Kosovë, pacientja e dyshuar rezultoi negative

Ka rezultuar negativ rezultati i analizave rreth dyshimeve se një grua u prek nga virusi kinez koronavirusi, raporton Express nga burimet e saja. U dyshua se një grua e rreth të...

Kapen mbi 10 kg kokainë, pranga tre shqiptarët. Ja skema për përdori policia për t’i futur në kurth

Kronikë

Kapen mbi 10 kg kokainë, pranga tre shqiptarët. Ja skema për përdori policia për t’i futur në kurth

Policia italiane ditën e dielë ka sekuestruar 10 kilogramë e gjysmë kokainë, vlera e së cilës nëse do dilte në treg përllogaritej në dy milion euro, ndërsa në pranga vuri...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!