Basha viziton Katedralen ‘Ngjallja e Krishtit’, ja kush e shoqëronte…

Diel, 08 Prill 2018 14:51
Lulzim Basha Lulzim Basha

Kreu I Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme Katedralen ‘Ngjallja e Krishtit’ në Tiranë.

Ai është pritur nga kryepeshkopi Anastas Janullatos dhe I ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkë sa më të mbara.

“Kam kënaqësinë e madhe nga Katedralia “Ngjallja e Krishtit” t’ju uroj të gjithë besimtarëve ortodoksë në këtë ditë të shenjtë; për shumë vjet Gëzuar Pashkët. E ardhmja lind përmes sakrificës, e mira vjen përmes dhimbjes ndaj ju uroj të gjithë shqiptarëve dhe besimtarëve të Zotit që kjo ditë të shënojë ringritjen drejt të mirës, bashkimin për fitoren, e së drejtës mbi të keqen, e dritës mbi errësirën. Për shumë vjet gëzuar”, ka thënë kryedemokrati.

Por në këtë ditë feste, ai është shoqëruar nga e shoqja Aurela. Ajo e veshur me një fustan të zi, si gjithmonë e buzëqeshur,i ka dhënë një pamje më harmonike çiftit Basha.

 

Basha uron Pashkët, shfaqet si rrallë herë më TË SHOQEN (FOTO)

30261215_10212537017122450_7244516982513467392_o_copy.jpg

30442540_10212537016722440_1826846403570171904_o_copy.jpg

 

 

Modifikuar më Diel, 08 Prill 2018 14:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!