×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një 25 vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Fier.  Burimet paraprake thonë se bëhet fjalë për…
Një aksident është shënuar në Përrenjas Fshat ku janë përpalsur du automjete më njëra-tjetrën dhe si pasojë një nga autoveturat…
Dhjetra banorë të kryeqytetit pranë sheshit “Willson” po protestojnë për vendosjen e një kioske në trotuar nga bashkia. Sipas banorëve…
Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident aksin rrugor Librazhd-Përrenjas. "Mjeti tip "Ford" me drejtues shtetasin me iniciale…
Ndryshimi i skemës së ndihmës ekonomike në fillim të këtij viti ka lënë jashtë disa familje në gjithë Shqipërinë. Fax…
Ervis Martinaj, njëri prej të plagosurve të konfliktit me armë në zonën e ish-Bllokut ditën e enjte, ka dhënë dëshminë…
I gjithë kryeqyteti sot është vënë në dispozicion të maratonës që ka krijuar një kaos masiv në qarkullimin e automjeteve…
Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në ish-bllok, ku mbeti i vrarë një…
Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të komunikojë sot masën e sigurisë për ngjarjen e ndodhur në zonën e ish-Bllokut…
Përsëri ka më shumë vende të lira në Zvicër sesa vitin e kaluar. Ekspertët presin që Produkti I Brendshem Bruto…
Policia e Elbasanit ka arrestuar dy persona, pasi gjatë kontrollit në banesë u janë gjetur kokainë dhe kanabis. Policia bën…
Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka rikthyer në vëmendje një artikull të vitit të kaluar, mbi…

Lajmet e fundit

Avni Delvina në Shtëpinë e Bardhë!

Politikë

Avni Delvina në Shtëpinë e Bardhë!

Nga Dritan Kaba – Vepra artistike e Avni Delvina kushtuar Presidentit Trump arrin ne Shtepine e Bardhe. Donald Jr. Trump me albumin e mjeshtrit ne duart e tij. Një falenderim shkon dhe...

“Krim i pastër arsimor”, Luciano Boci: Skandal, institucionet arsimore parauniversitare prej 7 vitesh drejtohen nga persona te komanduar politik

Politikë

“Krim i pastër arsimor”, Luciano Boci: Skandal, institucionet arsimore parauniversitare prej 7 vitesh drejtohen nga persona te komanduar politik

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boci, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se institucionet parauniversitare prej shtatë vitesh tashmë drejtohen nga persona të komanduar politik. Boci thekson se këta...

“Shqipëria në 4 rajone”, Çollaku: Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër, nuk i ikën dot dajakut popullor

Politikë

“Shqipëria në 4 rajone”, Çollaku: Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër, nuk i ikën dot dajakut popullor

  Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun e Dibrës Kreshnik Çollaku shprehet se Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër. Duke marrë shkas nga debati...