Gjykata e Rrethit të Beratit, vendosi sot të quajë të ligjshëm arrestimin e Admir Duro dhe vendosi ndaj tij masën…
Gjykata ka dhënë masat e sigurimit personal për 3 shqiptarët e arrestuar gjatë fundjavës në komunat italiane Bordighera dhe Vallecrosia…
Projekti Trans Adriatic Pipeline (TAP), i cili parashikon transportimin e gazit azer në Evropë, ka kaluar shqyrtimin përfundimtar për marrjen…
Në tregun valutor vendas euro në rënien e qëndrueshme. Blihet sot me 125.50 lekë dhe shitet me 126.50 lekë. Dollari…
Tirana nuk është aspak qyteti më i lirë për të jetuar në Europë apo rajon. Anketa vjetore e Mercer, që…
Ekipet e shpëtimit kanë zbuluar vendin e tragetit të fundosur të pasagjerëve i cili javën e kaluar me mbi 200…
Lionel Messi është “i pakënaqur” në Kupën e Botës, me presionin e shpresave të Argjentinës për të fituar Botërorin, që…
Është shtyrë për në datën 10 korrik pretenca për Emiljano Shullazin dhe katër anëtarët e tjerë të bandës së tij.…
Korporata Ndërkombëtare Financiare ka parashtruar në një prezantim të sajin për Këshillin e Investimeve arsyet se pse Shqipëria ka nevojë…
Nga Waterbury CT - Beqir Sina WATERBURY CT - Për të 13-tën, vit me radhë mijëra shqiptarë nga Shqipëria, Kosova…
Një emigrant shqiptar, i cili punoi për 24 vite në New York, pretendon se nuk është lejuar të telefonojë familjen…
Në kuadër të veprimtarive dhe nismave ndërgjegjësuese të 14 Qershorit, Ditës Botërore të Dhurimit të Gjakut, punonjësit e Kontrollit të…

Lajmet e fundit

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Aktualitet

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Forcat RENEA dhe efektivë nga drejtoria vendore kanë ndërmarrë një aksion sot në Gjirokastër duke prangosur një person me rrezikshmëri të lartë, i akuzuar për një vrasje, ngjarje kjo e...

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Bota Shqiptare

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të kualifikohet në finale në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës.  Rrugëtimin në këtë...

Tërmeti shkund Greqinë, por jo sa Durrësin

Aktualitet

Tërmeti shkund Greqinë, por jo sa Durrësin

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje e fortë me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Kretë, në zonën Agios Nikolaos, Greqi, duke shkaktuar panik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!