Të paktën 80 përqind e njerëzve e kanë provuar njëherë në jetë dhimbjen e mesit me të gjithë intensitetin e…
Ndjesia e një vale djegëse që të përshkron kraharorin është gjithnjë e pakëndshme. Po flasim për urthin, që mesa duket…
Franca është alarmuar nga numri i lartë i mafies shqiptare që kërkon azil në vendin e tyre shkruan Boulevard Voltaire.…
Artistë shoqëria civile dhe qytetarë kanë vijuar sërish sot protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Qindra protestues marshuan në fillim…
Policia ka sekuetruar llogaritë bankare të dyshuara kriminale të lidhura me grupin e kokainës së kapur në Durrës. Vazhdimi i…
Pas lëkundjet e tërmetit të fortë të datës 4 korrik, me epiqendër në Hamallaj të Durrësit lëkundjet vazhdojnë çdo ditë.…
Report TV, News 24, Ora News dhe ABC News nuk e kanë pasqyruar protestën e artistëve për Teatrin. Ndërsa Fax…
Aktori Neritan Liçaj, duke ju drejtuar kryeministri Rama, ka thënë se nuk do ta lejojë që të shkatërrojë artin dhe…
Shoqëria civile dhe artistet kanë nisur në marshim për te Kryeministra dhe më pas te Presidenca, duke kërkuar mos shembjen…
Vazhdon qëndresa e aktorëve dhe qytetarëve që do e mbrojnë më çdo kusht teatrin kombëtar nga shembja. Me mijëra artistë…
Rreth 15 shtetas të huaj emigrantë, të cilët kanë tentuar të hyjnë në Shqipëri në mënyrë të paligjshme, janë ndaluar…
Një nga plazhet që po frekuentohet më së shumti vitet e fundit në Shqipëri është plazhi ranor i Darzezës në…

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!