Dy persona të dënuar me 8 dhe 5 vite burg në Shqipëri janë ekstraduar sot nga dy shtete fqinje, Italia…
Nga Mhill Gecaj Rrugë makine për Curraj Eper.  Zona e Nikaj-Mërturit po bëhet shembull në krahinat e Shqipërisë anembanë. Banorët…
Me thirrjet “Duam status sot, jo mot”, dhjetëra minatorë në pension janë tubuar para Ministrisë së Financave ditën e sotme.…
Janë publikuar rezultatet e testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Në provim morën pjesë  35 609 nxënës në total. Të…
Nga Ermion  Dulla         Ne shqiptarët në këtë gjysmë demokraci po lëmë kokrrën e namit duke sharë  e…
Policia ka zbuluar peshën e saktë të drogës që gjeti në breg të Karaburunit paraditen e së mërkurës. Sipas informacionit…
Një krijesë e çuditshme është kapur ditën e sotme nga disa djem të rinj në qytetin e Vlorës, në afërsi…
Dje 37 mijë maturantë në mbarë vendin iu nënshtruan provimit të fundit të Maturës Shtetërore 2018-të, atij të lëndëve me…
Në “KafeIN” sot ishte i ftuar aktori Laert Vasili për të diskutuar në lidhje me prishjen e Tatrit Kombëtar, një…
“Ishin kthyer në tmerrin e pronarëve të banesave në të gjithë Atikën”. Kështu shkruajnë mediat greke për 5 shqiptarët e arrestuar…
Intervista e Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, dhënë të përditshmes “Nova Makedonija”, me rastin e Fitër Bajramit "Veza dhe…
Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit…

Lajmet e fundit

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Globi

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Përgjatë një trasmetimi direkt në CNN-News18, një shtetas indian dekalroi se ka vrarë të dashurën e tij natën e ndërrimit të viteve. “Kam bërë një gabim”, tha 31-vjeçari Maninder Singh, i...

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Aktualitet

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Një 48-vjeçar nga Puka, banues në zonën e Bathores, vazhdon të mbahet peng që prej paradites së djeshme, kur u fut me forcë në një makinë nga dy persona të...

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Aktualitet

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Drejtësia shqiptare po ‘dhuron’ ditët e fundit disa vendime që kanë tronditur opinionin publik. Kjo për shkak se po lirohen persona të cilësuar si me rrezikshmëri të lartë për publikun...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!