Kosova shënoi të premten rekord të ri të të prekurve nga koronavirusi brenda një dite, duke bërë që autoritetet të…
Në Tiranë situata është jashtë kontrollit për shkak të përhapjes së Covid-19. Ekspertët e cilësojnë zonë të kuqe, pasi afro…
  Ministria e Shëndetësisë raporton një tjetër rekord të ri në vend nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë…
  Naftëtaret kanë hyrë në ditën e 23-të të grevës në Ballsh teksa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e…
  Në faturën e energjisë një familje nuk paguan vetëm energjinë elektrike që merr por edhe kosto të tjera si…
  Shpërndarja e lëndëve narkotike në doza të vogla është kthyer në një fenomen të zakonshme në çdo lagje të…
Duket se pandemia e Covid ka ‘pushtuar’ institucionet arsimore. Burime për “Panorama” bëjnë të ditur se në Elbasan 4 mësues…
Rriten sërish rastet ditore me COVID-19. Po ashtu edhe urgjencat në spitale. Në të gjithë vendin numri i të infektuarve…
Njerëzit që janë prekur nga koronavirusi, do të infektojnë rreth gjysmën e anëtarëve të familjes së tyre, me të rriturit…
  Vazhdon të shënohen shifra të larta infektimesh me Covid-19 në vend. Sipas njoftimi të ministrisë së Shëndetësisë në 24…
  Vijon në ditën e 21 greva e grave naftëtare në Balsh. Gazetari Ervis Kuçi sjell pamje në redaksinë e…
  Nga Banorët e Unazes se Re Qeveria ka nisur një mekanizëm politik jo ligjor, një strategji burgosjeje për banorët…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...