Punonjësit e një fasonerie në Berat janë hedhur në protestë ditën e sotme për pagën e luftës.Teksa janë mbledhur para…
  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali…
Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më…
Vijon ende të komentohet aksioni ushtarak i qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Pas artikujve të publikuar në…
Në një lidhje direkte nga Holanda për "A Show", gazetari Vincent Von Gerven Oei foli mbi letrën dërguar mbi botës…
Autoshkollat që nuk zbatojnë rregullat anti-Covid do të penalizohen, madje rrezikojnë deri në mbylljen e aktivitetit. Prej dy javësh në…
Kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Tiranë, Mariglen Qato është kallëzuar penalisht në Prokurorinë e Tiranës nga disa familje në zonën e…
Nga Lindita Metaliaj Sander helmi “na nderoi” sot me viziten e tij ne Lezhe!Propaganda e turpshme dhe e neveritshme vazhdon!Pasi…
Dy degët historikisht më të preferuara të të rinjve, Ekonomiku e Drejtësia, do të tkurren këtë vit, duke pranuar më…
Përmes një video të postuar në rrjetet sociale, kreu i FRPD Belind Këlliçi i rikthehet edhe një herë dhunës së…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është ndalur në Burrel në kuadër të mbledhjes së firmave për rindërtimin e godinës së…
Një video e animuar ka treguar përmes simulimeve realitetin e tmerrshëm se si një person i infektuar përhap koronavirusin në…

Lajmet e fundit

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

Globi

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

  SHBANjë ekzaminim zyrtar i Qarkut Hennepin e ka cilësuar arrestin kardiak si arsyen e vdekjes së George Floyd. Po ashtu ekzaminimi ka evidentuar se Floyd ka pasur probleme me zemrën...

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

Lifestyle

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

  Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. I njëjti parim vlen edhe për pacientët që vuajnë nga artriti.Një studim i kohëve të fundit të cilit i referohet AgroWeb.org, thotë se...

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!